İşletmelerin Sosyal Medya Kullanması İçin Sebepler

İşletmelerin Sosyal Medya Kullanması İçin Sebepler

Şirketinizin sosyal medyayı kullanması için, en öne çıkan 10 neden şöyle sıralanabilir

Marka Farkındalığı : Tüketicinin markaya güven ve saygı duyabilmesi için en az yedi kere markanın adını duyması gerekmektedir, sosyal medya kullanımı ile en yüksek sayıda potansiyel müşteriye erişme şansı vardır.

Marka İzleme : Sosyal medyada yer alarak, var olan ve potansiyel müşterilerin ürün ya da marka hakkında ne söylediği, neyi olumlu ya da olumsuz bulduğu bilgisi takip edilebilir.

İleriyi Düşünmek : Mevcut ve potansiyel tüketicilerin, ürünün ya da hizmetin ilgili olduğu alanlarda, teknolojinin son getirilerinde, sosyal medyada da yer almasını ister ve bekler.

Arkadaşlar Yoluyla Yeni Tüketiciler Bulmak : Kişisel sosyal medya alanlarınızı potansiyel müşterilere erişebilmek için bir promosyon, tanıtım ağı olarak kullanabilirsiniz.

Şirket Profili İle Yeni Tüketiciler Bulmak : Şirket ve ürün/hizmetinizle ilgili güncellemeleri ve yenilikleri duyurabilmek için şirket profilini kullanma şansı vardır. Bu dikkat çekici ve itibar artırıcı bir yöntemdir.

Site Trafiğini Oluşturmak : Sosyal medya sayfalarını, düzenli olarak güncellemeler yaparak, insanları kendi internet sitenize yönlendirme amaçlı kullanabilirsiniz. Site trafiğini oluşturmada blog ya da makale yayınlamanın önemi vardır.

SEO İçin Linkler : Bazı sosyal medya siteleri NOFOLLOW ya da DOFOLLOW gibi bağlantı linkleri limitleri kullanabilir, eğer bloglarınız okunuyorsa sayfanıza geri dönüş linkleri yollanıyorsa, bunları kullanmayı seçebilirsiniz.

Arama Motoru Sıralamasını Yükseltmek : Sosyal medya profilleri arama motorlarında yüksek sıralarda yer almakta. Profilde anahtar kelime ve marka adı kullanımları ile bu sıralamalarda yükselmek mümkündür.

Entegre Edilmiş Sosyal Medyaların Arama Motorlarındaki Sonuçları : Google ve Microsoft Bing gibi arama motorları ve video aramada Youtube’da optimize edilmek, indeks sıralamasında şirket için faydalıdır.

Niş Pazarlama : Sosyal medya size fazlasıyla spesifik tüketicilere erişmede kolaylık sağlar, kişisel ilgi ve tercihlerine yönelik olarak ayrışmış bu tüketicilere yönelik sosyal medya stratejileri yaratılabilir.

İşletmelerin Sosyal Medya Kullanması İçin Sebepler