İnternet Sitelerinde CSS Kullanmak için Nedenler

İnternet Sitelerinde CSS Kullanmak için Nedenler

Düşük dosya boyutu.

CSS kullanarak HTML dosyalarınızın boyutunu düşürebilirsiniz. CSS ile tasarlanmış bir internet sayfasına baktığınızda birçok yönteme göre daha az yer kaplayan bir yapısı olduğunu göreceksiniz. Bu aynı zamanda yükleme süresini de yeniden biçimlendirecektir.

Dağınıklığı düzenler.

CSS size işe yaramayan HTML kodlarından kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu da düzenlemek istediğiniz bir kod olduğunda sizi gereksiz işlemlerden kurtaracaktır.

Kolay erişim.

Eğer görme engelli kullanıcılar için CSS2’nin işitsel özelliklerini kullanıyorsanız, size engelli kullanıcıların da kolay erişebilmesini sağlar. CSS’nin medya seçenekleri ile görme engellilerin alfabesine ya da metin seslendiricisi/alıcısı imkanlarına sahip olabilirsiniz.

Zaman kazanın.

CSS size sitenizi daha hızla tasarlama imkanı verir. Çünkü içeriğindeki stiller bir çok siteye uygulanabilir haldedir.

Paradan tasarruf edin.

CSS ile projenin yapım aşaması daha kısa sürede tamamlanır. Böylece zamandan tasarruf edersiniz.

Tasarımda esneklik.

İnternet sitenizin tasarımında piksel tabanlı çalışabilirsiniz. CSS kullanarak internet sitesi yaptığınızda, içeriğinizi kolayca istediğiniz şekilde uyarlayabilirsiniz. Başka yöntemlerle yapamayacağınız kadar modern tasarımları da yine CSS ile yapmanız mümkündür.

Basım dostu.

Kullanıcı, CSS kodlarıyla yapılmış bir internet sitesinin yazdırmak istediğinde yalnıza sayfanın içeriğini çıktı olarak alabilir; görseller, yönlendirmeler çıktıya dahil olmaz.

İnternet Sitelerinde CSS Kullanmak için Nedenler