İnternet Siteleri İçin Neden CMS Kullanılmalı?

İnternet Siteleri İçin Neden CMS Kullanılmalı?

İçerik Yönetimi Sistemleri (Content Management Systems, CMS) WordPress, Joomla!, Mambo ve Drupal gibi internet sitesi tasarımında her geçen gün yaygınlaşan uygulamalardır.

CMS genel olarak kolay ve hızlı biçimde bir internet sitesi oluşturmak ve bunu yayınlamak üzerine geliştirilmiş kodlama uygulamalarıdır. Gittikçe sıklaşan kullanıma sahip WordPress ve Joomla! bunlara örnektir. İçerik Yönetimi Sistemlerinin bir çok eklentileri de mevcuttur. Kullanıcı yorumları ve forumlardaki yardım bölümleri ile, kullanımları ve internet üzerinden ödemeleri (Paypal) ile de satın alımları kolaylaştırır.

En popüler CMS ise WordPress’dir. WordPress, geliştiricileri tarafından sıklıkla güncellenmekte ve forumlarda, kullanıcılarının sorularına her tür cevap kolayca bulunabilmekte, onlara yardımcı olabilmekte.

CMS için uygun hosting bulmak zor değildir. Ancak hosting’in aşağıda listelenmiş olanakların olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir;

WordPress’in minimum server gereksinimleri;

· PHP 4.3
· MySQL 4.1.2
· The mod-rewrite Apache modülü

Joomla!’nın en düşük server gereksinimleri;

· PHP 4.3.10
· MySQL 3.23.x
· Apache 1.3
· IIS 6

İçerik Yönetim Sistemleri ile özellikler binlerce sayfalık internet sitelerini sadece birkaç saniyede tasarımını ve içeriğini değiştirmek mümkündür.

İnternet Siteleri İçin Neden CMS Kullanılmalı?